W upalne przedpołudnie graliśmy z Odlewem

• autor: wit225, 2014-07-27 13:19

Pierwszy mecz po przerwie rozegraliśmy w niedzielny poranek o 10.00. Dobrze, że z kolegami Z Odlewu umówiliśmy się na wcześniejszą porę, bo już od samego rana na termometrze wyświetlała się ponad 30-sto stopniowa temperatura.

Mecz rozegraliśmy w składzie eksperymentalnym, gdzie wystąpiło 9 zawodników z poprzedniego sezonu i dwóch nowych testowanych piłkarzy. Od początku meczu wiadomo było, że trzeba umiejętnie rozłożyć siły, gdyż w takim upale bardzo trudno będzie wytrzymać całe 90 minut. W 15 minucie dobre podanie Piotra wykorzystał Kuba i  płaskim strzałem po murawie pokonał bramkarza gości. W trzydziestej minucie ponownie ta sama para wymieniła się kilkoma podaniami i było 2-0. Jeszcze przed przerwą również Odlew kilka razy groźnie zaatakował i strzelił nam bramkę.

W drugiej połowie od samego początku śmielej zaatakowali goście i w 50 minucie szybko doprowadzili do remisu. Niestety nasze niepotrzebne roszady w obronie, jak i straty piłki spowodowały że goście łatwiej dochodzili do sytuacji. Od 60 minuty uporządkowaliśmy grę, każdy wrócił na swoją pozycję i to zdecydowanie lepsze przyniosło efekty. W 65 minucie szybka wymiana podań Łukasza, Piotra i Kuby dała trzecią bramkę, a po chwili ponownie dobra gra w środku, szybki odbiór i celne podanie do Tomka dało nam czwartą bramkę. W 75 minucie Łukasz podał na prawą stronę do Tomka a ten wbiegając w pole karne próbował pokonać bramkarza, który jednak wybronił to uderzenie, ale już na dobitkę pod poprzeczkę Piotra nie był wstanie zareagować. W między czasie kilka sytuacji mieli również goście, których ataki kończyły się niecelnymi uderzeniami lub po prostu nasi obrońcy dobrze interweniowali. W 80 minucie Łukasz zapoczątkował akcję w środku pola i podał do Marcina, który długim i celnym podaniem uruchomił Kubę. Tak padła bramka na 6-2. Jeszcze w końcówce meczu mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji, ale ich wykonawcy się nie popisali. To był pierwszy mecz po ponad miesięcznej przerwie, więc nie ma co mieć do siebie pretensji.

Dziękujemy kolegom z Odlewu za przyjazd na meczyk, który tym razem nasza drużyna wygrała. Ponadto podziękowania należą się zawodnikom naszej drużyny za przyjazd na mecz, gdyż w urlopowym okresie ciężko było zebrać zawodników do gry. Ale miejmy nadzieje, że już w kolejnych meczach będzie nas więcej, gdyż kilku zawodników wróci z urlopów.

KS Gaj Wielki - Odlew Poznań 6-2 (2-1)

Za tydzień w Bytyniu gramy kolejny sparing z drużyną Rzemieślnik Kwilcz.